Пошук роботи в США по програмі Work and Travel

Вибір роботи є  важливим для всіх учасників програми Work and Travel, оскільки саме від цього вибору залежить, скільки ти заробиш за літо.

Частіше за все студенти працюють в сфері обслуговування – готелях, ресторанах, магазинах, парках розваг (більш детально про кожну вакансію ти зможеш прочитати в розділі «Типи робіт»). Тривалість роботи протягом тижня складає 40 годин, тобто 5 робочих днів по 8 годин та два вихідні. Багато роботодавців дають студентам можливість працювати понаднормово, при цьому за кожну годину роботи платять півтора рази більше (це називається Overtime). Важливо пам’ятати, що робота понад нормою не обов’язкова. Мінімальна зарплатня – 7.25 доларів за годину, а в середньому студенти отримують 7-9 доларів.

На роботах, які передбачають чайові (в основному це офіціанти та працівники готелів), ставка може складати 2-3 долари. Але, якщо врахувати, що в США офіціант може отримати до 200 доларів чайових, така вакансія виглядатиме навіть вигіднішою, ніж робота з зарплатнею більше 9 доларів за годину.

Окрім заробітної платні варто звернути увагу на те, що деякі роботодавці надають безкоштовне (або дешеве) житло та харчування.

Першу зарплатню студенти отримують приблизно через два тижні у вигляді банківського чеку, який можна перевести на готівку або покласти на свій банківський рахунок.

Згідно з умовами програми студент має можливість працювати на декількох роботах. У середньому студенти заробляють від 400 до 500 доларів за тиждень. Це, звичайно, не максимум – є студенти, які працюють по 80 годин, тобто заробляють приблизно 1000 доларів за тиждень. Головне – оптимально поєднати роботу та відпочинок, щоб привезти додому не лише гроші, але і яскраві враження!

У кожного учасника є два варіанти оформлення програми:

  1. коли вакансію шукаємо ми;
  2. учасник самостійно шукає роботу в США.

З першим варіантом все зрозуміло та просто. Якщо ви обрали другий, тобто вирішили самостійно шукати вакансію, вам, скоріше за все, знадобляться наші поради.

Звичайно, якщо ти їдеш вдруге до того роботодавця, у якого працював минулого літа, в тебе не має виникнути жодних труднощів. Якщо це буде твоє перше літо в США, але ти, тим не менше, вирішив самостійно шукати роботу (завдяки чому вартість програми буде меншою), тобі знадобляться посилання на сайти, за допомогою яких ти зможеш знайти роботу на літо.

http://www.j1jobs.com – сайт для пошуку роботи по програмах обміну J-1

http://www.coolworks.com/ - сайт для пошуку роботи на курортах, пляжах, ранчо, в парках розваг

http://www.seasonalemployment.com/  - сайт по сезонним роботам

http://www.overseasjobs.com/  - сезонні та part-time роботи

http://www.fishingjobs.com/ - пошук робіт на Алясці

www.yellowpages.com – жовті сторінки (в яких можна знайти данні компанії, яка тебе цікавить).

Для самостійного пошуку роботи учаснику необхідно написати резюме та Cover letter – лист до роботодавця. Ці документи мають бути складені так, щоб роботодавець звернув увагу саме на тебе.

Ми не рекомендуємо купляти роботу у незнайомих людей в Інтернеті (наприклад, вконтакті, в чатах), оскільки ніхто не гарантує учаснику, що там буде ця або взагалі якась робота, а гроші за такий offer у вас точно візьмуть.

Варто пам’ятати про обмеження по програмах обміну – учасники J-1 не можуть працювати в сімях, на морських судах, з дітьми, в медицині, у сфері дорослих розваг.

Якщо наша фірма підтвердила контракт на роботу, який учасник знайшов самостійно, - це не дає стовідсоткової гарантії, що на роботі в Штатах будуть умови, що прописані у вашому Job-offer. Але, у будь-якому випадку, вибір завжди за вами!