Робота в США

Вибір роботи є  важливим для всіх учасників програми Work and Travel, оскільки саме від цього вибору залежить, скільки ти заробиш за літо.

Обмеження у виборі роботи наступні: не можна працювати у медицині, з дітьми та на морських судах.

Частіше за все студенти працюють в сфері обслуговування – готелях, ресторанах, магазинах, парках розваг (більш детально про кожну вакансію ти зможеш прочитати в розділі «Типи робіт»). Тривалість роботи протягом тижня складає 40 годин, тобто 5 робочих днів по 8 годин та два вихідні. Багато роботодавців дають студентам можливість працювати понаднормово, при цьому за кожну годину роботи платять півтора рази більше (це називається Overtime). Важливо пам’ятати, що робота понад нормою не обов’язкова. Мінімальна зарплатня – 7.25 доларів за годину, а в середньому студенти отримують 7-9 доларів.

На роботах, які передбачають чайові (в основному це офіціанти та працівники готелів), ставка може складати 2-3 долари. Але, якщо врахувати, що в США офіціант може отримати до 200 доларів чайових, така вакансія виглядатиме навіть вигіднішою, ніж робота з зарплатнею більше 9 доларів за годину.

Окрім заробітної платні варто звернути увагу на те, що деякі роботодавці надають безкоштовне (або дешеве) житло та харчування.

Першу зарплатню студенти отримують приблизно через два тижні у вигляді банківського чеку, який можна перевести на готівку або покласти на свій банківський рахунок.

Від чого залежить отримання вами тієї чи іншої вакансії на літо В Штатах? Звичайно, від рівня знання англійської та від ваших амбіцій. Згідно з умовами програми студент має можливість працювати на декількох роботах. У середньому студенти заробляють від 400 до 500 доларів за тиждень. Це, звичайно, не максимум – є студенти, які працюють по 80 годин, тобто заробляють приблизно 700-1000 доларів за тиждень. Але важливо при цьому не забувати, що студентська програма Work & Travel дає можливість не лише заробити, а ще побачити багато цікавих місць та познайомитись з багатьма людьми.